Władze Krakowa

Najważniejszym z trudnych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta są nie zaadaptowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost liczby aut na krajowych drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju które musi podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian jak również usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz rozwój dróg potrzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje remont przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych tras autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale też tramwajami. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.