Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Aktualnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży oraz połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, właśnie dlatego także całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez fachowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednakowoż w głównej mierze też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje ogrom radości, ale również o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wobec tego też zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalistyczne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci kreowane są doskonałe warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, lecz również o ich komfort oraz właściwe samopoczucie, jakie może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.