Krakow Restaurant

Wyjątkowa kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Spośród szerokich możliwości, jakie oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, połączeń i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, łączy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne potrawy włoskie

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. bianca restauracja kraków Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, powodują, że pasty można jeść codziennie.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film