Kraków jeszcze przyjaźniejszy Krakusom

Pośród wielu stolic województw w Polsce, Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze kultury i akademickim, ale też na licznych odmiennych polach. Staje się obszarem otwartym do mieszkania. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych latach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie w górę.
Pożyteczne nowości w mieście.
Co godnego pochwały stworzono w trakcie ostatniego okresu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo pomogły w tej materii finane EU, z których Kraków niemało czerpie. Szybkie działanie w obszarze uzyskiwania dotacji sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i potrzebne miejsca dla ludności.
Szerokie innowacje nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie znaczy to jednak, że nie funkcjonują. Zwykle ignorujemy nie związane z nami fakty. Typowemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie niewiele się dzieje. Natomiast Kraków rozwija się w każdym kierunku. Usprawnienia w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu i modernizacji sieci wodociągowej, budowa ekranów przeciw hałasowi to tylko niektóre zmiany, które pomagają mieszkańcom pełniej oraz wygodniej żyć. Kraków rozwija się też w zakresie możliwości rozrywkowych. Wartość miasta idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. Te inwestycje przyciągają gości z innych miast do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych plany nie obejmują tylko ścisłego centrum Krakowa, ale też są związane z pełnym województwem małopolskim. Wobec tego lepiej nie pomstować lecz zauważyć innowacje w które obrósł Kraków.
Przyszłe lata – o ile będzie możliwość utrzymania szybkości rozwoju – umożliwią Krakowowi stać się prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski działania